Dá se břicho zhubnout jenom chůzí?

Otázka

Mám pár kilo nadváhu a hlavně velké břicho. Zajímalo by mě, jestli se dá opravdu břicho zhubnout jenom chůzí.

Začala jsem před pár týdny pravidelně chodit, každý den mám v průměru asi 7000 kroků. Zhubnula jsem tak o 3 kila, ale že by se to nějak projevilo na břichu, moc nepozoruji.

Tak by mě zajímalo, jestli fakt na zhubnutí břicha stačí jenom chodit, nebo jestli je potřeba i jiné cvičení.

Vyřešeno
, Jana Š. 4 roky 1 Odpověď 1298 zobrazení 0

Odpověď ( 1 )

 1. Bc. Zuzana Vlčková
  0

  Pro hubnutí (spalování nadbytečného tuku) je chůze opravdu velmi dobrý prostředek. Obecně platí, že při jakémkoliv hubnutí, potřebujete provádět nějakou déletrvající aktivitu, při které se budou spalovat tuky.

  Všechny možné fyzické aktivity se v zásadě dají rozdělit do tří skupin. Nízká zátěž (nemá na hubnutí velký vliv), středně intenzivní zátěž (ideální pro hubnutí) a intenzivní zátěž (na spodní hranici ještě vhodná pro hubnutí, při vysoké intenzitě už tolik ne).

  Chůze při rychlosti 4 km za hodinu, je na spodní hranici středě intenzivní zátěže. Pro hubnutí je tak optimální spíše rychlost chůze 5 – 6 km za hodinu, ale i ty 4 km za hodinu stačí.

  Tuky se spalují při déle trvající zátěži. Cca prvních 20 minut od začátku chození se tuky nespalují a začnou až poté. Proto je dobré, chodit hodinu v kuse každý den.

  Podobné je to ale i při jiných aktivitách, jako je běh, jízda na kole apod.

  Při hubnutí (spalování tuků) nedokážete nijak ovlivnit, kde konkrétně bude tuková tkáň ubývat. Měla by ale ubývat +/- rovnoměrně. Tedy i na břichu.  Pokud jste zhubla o 3 kila, tak vám určitě ubyl i nějaký tuk na břiše.

  tukem na břiše je to pak o něco složitější. Je zde totiž nejenom podkožní tuk, který vidíte a na který si můžete sáhnout. Ale je zde i vnitřní tuk, který je v břišní dutině a obsahuje vnitřní orgány.

  Pokud byste prováděla jenom cviky na břicho, tak tím hubnutí právě na břiše moc nedocílíte. Tuky by se opět spalovaly rovnoměrně po celém těle.

  Cvičení zaměřené na břišní svaly má spíše jiný efekt. Díky posílení a zpevnění břišních svalů můžete dosáhnout toho, že břišní stěna nebude tak vyklenutá směrem dopředu. A břicho pak může vypadat opticky menší.

  Při hubnutí břicha je tedy základem nějaká déletrvající pohybová aktivita se středně intenzivní zátěží. Jako je například chůze.

  Nesmíte ale čekat, že se vám díky chůzi podaří zhubnout břicho za pár týdnů. Nepíšete, kolik vážíte a další údaje, takže jen obecně. Obvyklá (zdravá) rychlost hubnutí je cca 0,5 kila za týden. Pokud máte několik kilo nadváhu, pak vám hubnutí může trvat třeba i půl roku nebo i déle.

  Hlavní je to nevzdávat. Sama píšete, že už po pár týdnech jste zhubla o 3 kila, takže nějaký výsledek se dostavil. Pokud nepolevíte, tak za dalších pár týdnů to bude ještě lepší.

  Tím, že byste si do programu zařadila i nějaké cviky na břicho určitě nic nezkazíte, právě naopak. Určitě ale pokračujete v chození, to je dobrý začátek.

  Nejlepší odpověď

Přidejte odpověď