Výpočet měsíčního příjmu pro potřeby Kompenzačního bonusu 2021

Otázka

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit jak vypočítat průměrný měsíční příjem pro „kompenzační bonus 2021“ u zakázek, na kterých jsem pracoval několik měsíců, ale fakturoval je až po jejím dokončení?

Na faktuře mám pokaždé uvedeno, za které měsíce práci fakturuji. Pokud bych tuto fakturu počítal jako měsíční příjem, vyjde mi neadekvátně vysoká částka a na druhou stranu v dalším srovnávacím období zase vyjde čistá nula?

Děkuji

Vyřešeno
, Ivo Š. 3 roky 1 Odpověď 566 zobrazení 0

Odpověď ( 1 )

 1. Ing. Dana Černá
  0

  Zahrnutí příjmu (tržeb) do některého z období posuzovaných pro kompenzační bonus (srovnávané období nebo srovnávací období), vychází z toho, zda jako OSVČ vedete účetnictví nebo ne.

  Pokud vedete účetnictví (dříve také nazýváno „podvojné“ účetnictví), tak se řídíte datem zaúčtování tržby. Zde se tedy řídíte běžnými předpisy pro vedení účetnictví. Zaúčtování výnosů může být provedeno v období, se kterým daný výnos souvisí.

  V případě, že účetnictví nevedete (vedete pouze daňovou evidenci), pak pro vás není podstatné datum na faktuře, ale datum faktického přijetí platby (na účet nebo v hotovosti).

  Nejlepší odpověď

Přidejte odpověď