OČR a vedlejší pracovní činnost

Otázka

Dobrý den, jsem na OČR z důvodu uzavření ZŠ (hlavní pracovní poměr) a mám vedlejší pracovní činnost, provoz ambulance (nestátní zdravotnické zařízení).

Jsem v ambulanci odpoledne, tři dny v týdnu, max. 6hodin. Mohu být v ambulanci, hlídání mám zajištěné nebo díky OČR nesmím.

Děkuji za informaci.

Vyřešeno
, , Zuza 3 roky 1 Odpověď 1261 zobrazení 0

Odpověď ( 1 )

 1. Bc. Eva Koutná
  0

  Jak ošetřovné, tak i případně nemocenská (a neschopenka), se váže vždy ke konkrétnímu zaměstnání. Pokud máte více zaměstnání (ať už pro více různých zaměstnavatelů, nebo na základě více pracovních smluv u jednoho zaměstnavatele), pak může nastat několik různých situací.

  Jak ošetřovné, tak případně i nemocenskou, můžete uplatnit u všech zaměstnání. Pak máte nárok na ošetřovné (nebo nemocenskou) na základě příjmu ze všech zaměstnání, které máte.

  Nebo můžete nárok ošetřovné (nemocenskou), uplatnit jen v jednom zaměstnání, a v tom druhém dále pokračovat.

  To platí jak pro ošetřovné, tak i pro nemocenskou během pracovní neschopnosti (oboje spadá pod stejný zákon, podmínky jsou hodně podobné).

  Zatímco u nemocenské a neschopenky, jste v možnosti vykonávat nějakou další práci omezena vycházkami, pro ošetřovné to neplatí. U ošetřovného nemáte žádné omezení v podobě vycházek nebo něco jiného.

  Takže v době, kdy budete v jednom zaměstnání uplatňovat ošetřovné, můžete vykonávat své druhé zaměstnání. Nebo můžete případně uplatnit ošetřovné v obou zaměstnáních. To už je na vás.

  Nejlepší odpověď

Přidejte odpověď