Odpověď ( 1 )

 1. Ing. Roman Liška
  0

  Na Úřad práce, se nemusíte obracet v místě vašeho trvalého bydliště. Záleží ale i na tom, co přesně potřebujete na Úřadu práce řešit.

  Pokud se vám jedná o hledání nového zaměstnání a vyřízení podpory v nezaměstnanosti, pak na vašem trvalém bydlišti nezáleží vůbec.

  S žádostí o pomoc při hledání nového zaměstnání, zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání a s žádostí o podporu v nezaměstnanosti, se můžete obracet na kterýkoliv Úřad práce v celé ČR.

  Tedy nejenom tam, kde máte trvalé bydliště, ale klidně i někde jinde – v místě, kde skutečně bydlíte. Viz informace například zde.

  Pokud byste si na Úřadu práce potřeboval vyřídit nějaké sociální dávky (jako jsou například přídavky na dítě, příspěvek na bydlení, apod.), pak opět není podstatné vaše trvalé bydliště.
  V případě nepojistných sociálních dávek, byste se měl primárně obracet na Úřad práce, v místě vašeho skutečného bydliště – ve městě/obci, kde skutečně bydlíte.

  Už delší dobu platí, že trvalé bydliště má pouze evidenční charakter a jeho význam stále více klesá. Roli to hraje jen při jednání s některými úřady. U úřadu práce, je ale role trvalého bydliště jen minimální.

  Na Úřad práce, ani nemusíte chodit osobě – většinu je možné vyřídit i vzdáleně (elektronicky či poštou). Viz informace na webu Úřadu práce zde.

  Nejlepší odpověď

Přidejte odpověď