Odpověď ( 1 )

 1. Bc. Eva Koutná
  0

  Pokud jste výpověď dala jen slovně, tak zatím neplatí. Podle zákoníku práce, musí být výpověď podána písemně, jinak je neplatná. Takže v tuto chvíli, jste dále běžným zaměstnancem (se vším, co s tím souvisí), a nejste ani ve výpovědní lhůtě.

  Viz paragraf 50, Zákoník práce:

  § 50 Výpověď

  (1) Výpověď z pracovního poměru musí být písemná, jinak se k ní nepřihlíží.

  Pokud vám nyní bude nařízena karanténa, tak vám současně bude vystavena neschopenka, a platí pro vás běžné podmínky, jako pro všechny ostatní zaměstnance.

  Během prvních 14 dní, vám zaměstnavatel platí náhradu mzdy. Ta je ve výši 60% z redukovaného hodinového výdělku. A je vyplácena, jenom za skutečně neodpracované (zameškané hodiny).

  Aktuálně je délka karantény 10 kalendářních dní od provedení testu na COVID. Pokud je test negativní a vy po 10 dnech nemáte žádné příznaky onemocnění, pak jste považována za zdravou a karanténa končí i bez dalšího testu.

  Pokud by se u vás objevily nějaké příznaky nemoci, nebo se neschopenka protáhla na delší dobu i z nějakého jiného důvodu, pak máte od 15 dne nárok na nemocenské dávky.

  Ty jsou již vypláceny státem (ČSSZ). Nemocenské dávky od 15 dne, jsou ve výši 60%, z redukovaného denního vyměřovacího základu, a postupně se zvyšují.

  Nemocenské dávky jsou vypláceny za každý kalendářní den, včetně víkendu nebo státních svátků (náhrada mzdy během prvních 14 dní, je jenom za pracovní hodiny).

  V parlamentu byl aktuálně schválen zákon, který by měl lidem v karanténě zvýšit nemocenskou. Ten ale bude platit až od začátku března 2021.

  Pak bude při karanténě nárok na nemocenskou ve výši až 90% z průměrného výdělku – bude se vyplácet příplatek za karanténu ve výši 370 Kč za jeden den karantény. Pokud vám ale karanténa bude probíhat ještě teď v únoru 2021, tak se vás to bohužel netýká.

  Nejlepší odpověď

Přidejte odpověď