Výplatný termín Úřad práce – kdy se vyplácejí sociální dávky

Otázka

Nevíte náhodou, kdy se vyplácí sociální dávky? Byl jsem si teď na Úřadu práce požádat i příspěvek na bydlení. Přišel mi papír, že ho mám schválený. Bude už ale konec měsíce, a mě zatím na účet nic nepřišlo. Tak zkouším najít, kdy by měly přijít sociální dávky na účet? Máte někdo zkušenost?

Díky

Vyřešeno
, Josef H. 3 roky 1 Odpověď 4434 zobrazení 0

Odpověď ( 1 )

 1. Ing. Roman Liška
  0

  Sociální dávky jsou dvojího typu. Ty, které se vyplácí každý měsíc (tam patří i vámi zmiňovaný příspěvek na bydlení). Nebo ty které se vyplácí jednorázově (například porodné nebo hmotná nouze – mimořádná okamžitá pomoc).

  Pro sociální dávky obecně platí, že pokud si o ně požádáte, tak má Úřad práce 30 dní na to, aby vaši žádost schválil nebo zamítl. Pokud se ale v průběhu schvalování zjistí, že vám chybí nějaké dokumenty, přílohy nebo nějaké informace, tak vás vyzvou k doplnění a celé se to protáhne.

  Pokud vám je sociální dávka schválena, tak je tam uvedeno, od jakého data na ni máte nárok. Například zmíněný příspěvek na bydlení se vyplácí za předchozí měsíc. Pokud byste na něj měl nárok od začátku června 2020, tak vám první příspěvek na bydlení přijde až v červenci. Tedy podobně, jako u výplaty ze zaměstnání – peníze dostáváte až následující měsíc.

  Co se týká konkrétního termínu, kdy by vám měly sociální dávky přijít na účet, tak to se asi nedá přesně říci. Pro jednotlivé sociální dávky mají jednotlivé Úřady práce stanoveny vlastní výplatní termíny.

  Tj. různé úřady v různých městech mají odlišné termíny. Navíc tyto termíny jsou různé pro různé sociální dávky. Tj. nic lepšího, než to, že by vám sociální dávka příspěvek na bydlení měla přijít v průběhu měsíce, vám bohužel neporadím. Nevím, z jakého jste města atd. Nejčastěji chodí dávky mezi 10 – 20 dnem v měsíci, ale opravdu je to různé.

  Můžete se obrátit na svůj Úřad práce, zvláště pokud by vám příspěvek nepřišel ani do konce následujícího měsíce, než je ten, za který vám dávka náleží.

  Nejlepší odpověď

Přidejte odpověď