Musím chodit na Úřad práce po skončení zaměstnání?

Otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co se stane, pokud ukončím pracovní poměr ve zkušební době a hned na to nastoupím do nové práce ale mezi skončením a nástupem jsou tři dny.

Musím za ty tři dny se jít evidovat na pracovní úřad?

Děkuji za odpověď.

Vyřešeno
Zuzka 3 roky 1 Odpověď 258 zobrazení 0

Odpověď ( 1 )

 1. Ing. Roman Liška
  0

  Pokud ukončíte pracovní poměr ve zkušební době, a následně, po třech dnech budete nastupovat do nového zaměstnání, tak myslím, že nemá „cenu“ abyste chodila na Úřad práce.

  Obecně platí, že po skončení zaměstnání (a zde je jedno jestli to bylo ve zkušební době, nebo ne) byste měla zajít na ÚP do 3 dnů. Resp. je to vaše právo, není to žádná povinnost.

  To jestli na ÚP zajdete během 3 dnů hraje roli jen ve vztahu k výpočtu podpory v nezaměstnanosti., Pokud tam přijdete do 3 dnů, tak se podpora počítá z posledního zaměstnání.

  Pokud byste tam šla později, tak se podpora v nezaměstnanosti již nemusí počítat z posledního zaměstnání, ale třeba z průměrné mzdy v ČR a pak je výsledná podpora podstatně nižší.

  Každopádně zajít na ÚP je vaše právo, není to povinnost. Můžete být nezaměstnaná a při tom nebýt na ÚP. V takovém případě vám pak po nějaké době vzniká povinnost platit si zdravotní pojištění.

  To se vás ale určitě netýká. Zdravotní pojištění si musíte platit, pokud jste celý měsíc nezaměstnaná a nejste na ÚP. Pokud za vás alespoň část měsíce hradil zdravotní pojištění zaměstnavatel, pak nemusíte zdravotní pojištění „řešit“.

  Nejlepší odpověď

Přidejte odpověď